Ljeto je sigurno oštetilo tvoju kosu …
Ovi načini nisu skupi, komplicirani ili nedostupni. Prilagodile smo ih prosječnom vremenu i budžetu koje možeš odvojiti za svoju kosu.
Prečesto pranje rezultira naelektriziranim izgledom i povećanim lomljenjem vlasi. Zato nemoj prati svoju kosu češće nego što moraš. Tri dana između pranja kose bi bila idealna, no ako si to ne možeš priuštiti zbog masnoće kose, onda je suhi šampon pravi odabir za tebe. Suhi šamponi apsorbiraju masti, znoj i neugodne mirise, te ju čine lakšom, poletnijom i ljepšom nego ikada.
Ne moraš se brinuti sadrži li šampon sulfate ili ne. Oni dokazano ne utječu na oštećivanje kose i izbljeđivanje boje. Pogotovo zato što svi šamponi u sebi sadrže sastojke koji ispiru prirodna ulja s tvoje kose, a i umjetnu boju koja je na njoj.
Ono na što bi trebala obratiti pozornost je natpis „damage repairing“ na šamponima, te proteine koje sadrži kako bi ojačala kosu. Također, nikako nemoj zaboraviti na regenerator s istim ili sličnim svojstvima.
Svi znamo da regeneratori čine čuda za suhu i oštećenu kosu, no jesi li znala da ti oni pružaju najbolju zaštitu od topline?
Regeneratori u sebi sadrže sastojke kao što su „methicone“ i „polyquaternium“ (ako tvoji ovo ne sadrže brzo ih zamjeni), koji se ne ispiru, te štite tvoju kosu kada ju feniraš ili peglaš.